Як запровадили дистанційну роботу

У березні дитячі садки перейшли в режим онлайн. Це стосувалося всіх напрямів роботи: заняття з дітьми, консультації, взаємозв’язок із педагогами та батьками. Одразу означились проблеми: не в кожного педагога вдома є достатньо потужний комп’ютер та Інтернет, не всі вміють підключатися до платформи, працювати за допомогою вайбер-спільнот тощо. Це значно звузило коло педагогів, готових до дистанційної роботи.

Спільними зусиллями, методом проб і помилок ми все ж опанували засоби дистанційного навчання: ZOOM, Skype, Google Classroom, хмарні технології. Іноді вивчати нові види та форми роботи нам допомагали батьки вихованців. Це був енерговитратний і довготривалий процес, який вимагав вийти із зони комфорту. Але він привніс у життя педагогічного колективу розвиток і вдосконалення.

Можливості онлайн-спілкування допомогли тримати зв’язок із колегами та батьками, не наражаючись на небезпеку. Зокрема, ми провели позачергові інструктажі з охорони праці та дотримання протиепідемічних вимог з працівниками закладу. У вайбер-спільнотах і групі у фейсбуці провели опитування щодо стану здоров’я працівників і дітей, які виявили бажання відвідувати заклад дошкільної освіти в умовах карантину. Це допомогло вчасно сформувати мережу груп і закласти фінансові, матеріальні, людські та часові ресурси для початку літнього оздоровлення в умовах адаптивного карантину. Під час онлайн-конференції ми обговорили:

• плани на літній оздоровчий період;
  • зміни в організації освітнього процесу з дотриманням вимог фізичного дистанціювання;
  • режими дня з урахуванням часу на проведення термометрії;
  • умови організації дистанційного навчання для дітей, які не відвідують дитячий садок.

У підсумках зазначили переваги нових технологій та проаналізували проблеми. Відтак дійшли висновку, що для розвитку дистанційної роботи потрібно заявити в проєкт бюджету на наступний рік кошти на необхідне матеріально-технічне забезпечення — сучасні ноутбуки, підсилений Інтернет; а також внести в річний план роботи дитячого садка питання щодо підвищення інформаційної компетентності педагогів.

Вважаємо, що впродовж літа педагогічний колектив у надзвичайних умовах забезпечив педагогічно доцільне, емоційно-забарвлене дозвілля дошкільників; відновив їхнє здоров’я; задовольнив потреби в новизні вражень, творчій самореалізації, спілкуванні та грі, пізнанні мистецтва й культури українського народу. Сповнені фізичним та емоційним запасом сил, ми готові до нового навчального року.