Вас вітає

Танченко Олександра Сергіївна,

практичний психолог

Для чого потрібен дитячий психолог?

Дитячий психолог – це фахівець, який потрібний його сім'ї для вирішення різних складнощів, що виникають в процесі розвитку  і виховання дитини.

Коли необхідна психологічна допомога дітям?

Причиною звернення до дитячого психолога  може бути:

• низька пізнавальна активність диинти;
  • ослаблена пам'ять;
  • слабкість вольових зусиль;
  • емоційні складнощі у дитини – часті коливання настрою, страхи, істерики, агресивність, запальність;
  • складнощі в  поведінці – надмірна активність(гіперактивна дитина);
  • порушення сну – неспокійний сон, нічні  кошмари, складно пробуджуватися вранці, дитина відмовляється  спати  одна;
  • порушення адаптації дитини  в  дитячому саду;
  • психологічні  травми для дитини – переїзд  на  нове  місце, зміна  дитячого саду, народження  іншої дитини в  сім'ї, розлучення  батьків, загибель  одного з батьків або  близьких родичів;
  • захворювання і симптоми вимагають психологічної допомоги дітям і консультації дитячого психолога  – тики, заїкання, енурез (нетримання сечі), енкопрез (нетримання калу), нав'язливі рухи (смоктання пальця, гризіння нігтів).

Часто причиною розладу і складнощів у дитини є стосунки, які складаються у нього в сім'ї, між батьками і іншими членами сім'ї. Дуже важливо при зверненні за консультацією  участь всієї сім'ї. Психолог проводить діагностику дитячо-батьківських відносин: установок у вихованні, емоційних складнощів, стилю виховання у батьків, визначає  при необхідності рівень  інтелектуального  розвитку,  дає рекомендації, розробляє план роботи з виявленими проблемами.

Життєві ситуації, в яких, можливо, потрібний психолог для дитини:

• моя дитина хуліганить,
  • моя дитина не слухається мене,
  • моя дитина боїться інших дітей,
  • у моєї дитини низька самооцінка, вона невдоволена собою,
  • моя дитина мовчить,
  • у моєї дитини немає друзів,
  • у нашій сім'ї труднощі в спілкуванні, конфлікти з дитиною,
  • я підозрюю невроз у моєї дитини,
  • допоможіть налагодити відносини з дитиною,
  • я не розумію свою дитину,
  • моя дитина стала брехати,
  • у моєї дитини нез'ясовні страхи і агресія на мене,
  • моя дитина стала брати чужі речі.

Шановані  батьки,  пам'ятайте: важливо вчасно  надати  допомогу дитині!!!

Увага батьки та діти!

Функціонує Національна дитяча "гаряча лінія" 0 800 500 225, створена з метою надання можливості дітям анонімно і конфіденційно отримати підтримку і пораду на теми:

"Насильство та жорстоке поводження", "Безпека в інтернеті", "Стосунки в сім'ї" тощо, а дорослим - проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками щодо порушення прав дитини  (лист МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДЕПАРТАМЕНТ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ від 07.08.15№2/3-14-1572-15 "Щодо профілактики учинення дітьми навмисних самоушкоджень").

Як зробити спілкування з дитиною доброзичливим

Як слід спілкуватися з дитиною в період адаптації