До свята 8 Березня

Материнство… Святе і прекрасне, оспіване поетами, увінчане художниками. У всіх народів, у всі віки Жінка-Мати була охоронницею, добрим ангелом домашнього вогнища. Її мудрість поважали в сім`ї, в її розрадах знаходило спокій зранене і зболене синівське серце. Мати з дитиною – символ буття на землі. Мати благословляє перший подих  дитини і першу думку, першу радість і перший сум.

Запитання до бесіди з дітьми на тему:

«Як ти ставишся до своєї мами?»

Ти любиш свою маму?

За що ти любиш свою маму?

Як ти виявляєш свою любов?

Що ти зробиш, якщо –

-         Мама втомилася;

-         Мама погано почувається;

-         Прийшли гості, а в домі безлад.

Що ти робитимеш, якщо граєш у цікаву гру, а мама просить допомогти їй?

Чи зможеш ти зрозуміти, який настрій у мами?

Як ти це визначаєш?

Чи хочеш ти бути схожою на маму?

(запитання лише для дівчаток)

Вправа «Скажи швидко»

Вихователь. Зараз ми пригадаємо, як звати найдорожчу для нас

людину. А допоможе нам м`ячик. (Дітям по черзі або в довільному

порядку кидають м`яч, а вони повинні швидко назвати ім`я своєї

мами.)

Вправа «Квітка –комплімент»

Кожна дитина отримує кольорову пелюстку. По черзі дошкільники говорять «слова-компліменти» матусям. Ведучий (вихователь) записує слова на пелюстках і допомагає їх приклеїти до серцевини. У результаті виходить різнокольорова «Квітка компліментів» для матусь. Її можна розмістити у групі або « подарувати» мамам.

Психогімнастика «Дуже я люблю матусю»

Дуже я люблю матусю

Їй низенько уклонюся.

Ти пробач мені рідненька,

Що не слухаюсь частенько.

Якщо сваришся – серджуся,

Ображаюся і злюся!

Та минає все швиденько,

Пригорнусь до тебе, ненько!

Я нічого не боюся,

Адже поруч є матуся!

Ти – мов зірочка на небі,

Добре, що ти є  мене!

Ти і я, я і ти

Разом будем назавжди!

До Дня спонтанного прояву доброти.

Хіт – парад методичних ідей з питань виховання доброти та милосердя у дошкільників.

Інтерактивна вправа

«Ситуація – ляп»

МЕТА:

·         Вправляти вихователів у виборі безболісних для дітей прийомів виходу зі складних морально-етичних ситуацій.

Вихователям пропонують змодельовану ситуацію, яка містить неправомірні дії стосовно дитини з боку дорослих ( батьків, вихователів тощо) та дітей.

Слід вибрати найдоцільніший прийом виходу з дискомфортної ситуації, який є найменш болісним для дитини.

Ситуація перша

Дівчинка допомогала мамі перебирати крупу і розсипала ії на підлогу. Мама наказала підмести, але у дівчинки не виходило змести крупу на купку, вимітати крупинки з- під меблів. Як на гріх, пакет з крупою впав на підлогу. Матидовго вичитувала і сварила доньку за незграбність. Дитина промовила: «Я лише хотіла тобі допомогти» і розплакалася.

Матері стало жаль дитини і соромно за свою поведінку. Протягом тривалого часу вона шукала вихід із ситуації, що склалася.

Коментар вихователя

У цьому випадку потрібно було разом з дитиною зібрати крупу і не занижувати ії самооцінку. Подібні ситуації можуть викликати у дитини злість на батьків за несправедливе ставлення, страх перед невдачами, агресивну поведінку.

Ситуація друга

Повернувшись додому, батьки побачили над столом на шпалерах намальовану фломастерами велику квітку. Вони почали сварити доньку за зіпсовани шпалери і заявили, що не куплять ій очікуваний подарунок, бо доведеться витратити грощі на нові шпалери. Дитина весь вечір ходила сумна, тихенько плакала, а потім сказала таткові: «Тут же була дірка від гвіздка, я з неї зробила середину квіточки і домалювала пелюстки, щоб стало гарніше».

Присоромлені батьки довго сперечалися між собою, чи слід карати доньку.

Коментар вихователя

Не можна вважати цей вчинок дитини бешкетуванням – вона лише намагалася прикрасити  місце над своїм столом. Насамперед слід було з`ясувати, чому дитині захотілося зробити цей малюнок. А  з`ясувавши, варто було оцінити ії старанність у вимальовуванні квітки.

Інтелектуальна естафета

МЕТА

Відпрацювання ситуацій виховання у дітей доброти та милосердя.

Ведучий визначає певне завдання чи створює уявну ситуацію, після чого кожен педагог по черзі додає одне речення до загальних роздумів, відтак складається цілісна картина способу розв`язнання завдання чи виходу із запропонованої ситуації.

Ситуація

На вулиці сьогодні перший морозець. Побіліла трава, памороззю покрилося листя. У дітей, що вийшли на прогулянку, зарум`янилися щічки. Аж раптом усі побачили, що у квітнику залишилась жива рожева квіточка…

Роздуми педагогів

Погляньте, яка малесенька, їй мабудь дуже холодно.

Вона замерзне від морозу, треба щось робити.

Нам жаль ії зрізувати, бо вона швидко зав`яне.

Алеж ми не можемо ії просто залишити на холоді.

Давайте обережно викопаємо квіточку і посадимо ії в горщик.

І доглядатимемо всю зиму, поливати, підживлювати.

А навесні знов перенесемоу квітник.

І квіточка буде жити.

І радіти сонечку.

І дарувати нам чудовий аромат.

А нам усім буде радісно і весело від  доброї справи, яку ми разом зробили.