Готуємось до школи

Шановні батьки!

Ваша дитина готується стати школярем. Цей крок дуже важливий для Вас і Вашої дитини. Новий колектив, навчання – все це збільшує навантаження на нервову, імунну, ендокринну системи дитини. Крім того,  у віці 5 – 7 років у Ваших дітей відбувається певна фізіологічна перебудова організму: дитина починає активно рости, у неї збільшується потреба в усіх поживних речовинах, вітамінах. Все це створює певні проблеми у адаптації дитячого організму до шкільного життя. Ось чому Вам необхідно звернути увагу на деякі аспекти підготовки дитини до школи. Перш за все, проконсультуйтеся у вузьких спеціалістів, якщо Ваша дитина стоїть на обліку з приводу будь – якого захворювання. Під час початку відвідування школи основні захворювання можуть загостритися.

Бажано вже зараз почати виробляти у дитини режим сну та роботи, подібний до шкільного. Зауважте собі: дитина 5 – 7 років обов’язково повинна  спати вночі 10 годин. Оптимальний є такий час: спати лягати о 21.00, прокидатися о 7.30.

Було б добре починати ранок з активних рухів руками та ногами під ритмічну музику 10 – 15 хвилин та вмиватися до пояса водою температурою 30˚ С. Після вмивання розтирати тіло рушником з лляної тканини.

Для оптимізації роботи нервової системи частіше вмикайте Вашим дітям класичну музику: твори Моцарта, Бетховена, Вівальді. Обмежте перегляд телевізійних передач, особливо у вечірній час, до двох годин на тиждень. Дозволяйте дитині більше малювати фарбами, ліпити з пластиліну, конструювати з різними матеріалами. Всі ці заняття тренують дрібні мʼязи рук, дитина буде не так втомлюватися у перші тижні писання у школі, це допоможе їй краще вимовляти звуки.

Створіть своїй дитині такі умови, щоб вона відчувала себе щасливою у школі.